Picture of Yönetim Kullanıcı
İŞ DÜNYASI VE YABANCI DİL
by Yönetim Kullanıcı - Wednesday, 3 February 2016, 10:56 AM
 

Günümüzde gerek teknolojinin sınır tanımadan gelişmesi gerek iş dünyasında sınırların büyük ölçüde kalkması ve yatırım mantığının bölgesel alanların dışında yer alması çoğu yatırımcıyı ve üreticiyi dış pazarlar ile çalışmaya zorlamış ve ister istemez dış rekabet ortamlarında yer almalarını sağlamıştır.

Dil bilmek ve kendi düşüncelerini ve fikirlerini aracısız olarak aktarmak bir iş adamının kaçınılmazı durumundadır.Yurt dışında herhangi bir toplantıda kendini ve firmasını yapabildiğinin en iyisi ile yabancı dilde tanıtmak,sunum yapmak ve bu öz güveni sınırsız olarak göstermek diğer yabancı katılımcılar üzerinde pozitif bir etki yaratacaktır.

Tercüman kullanmak yerine göre gereklidir ama tercüman siz ne söylerseniz onu aktarır.Sizin kendi düşüncelerinizi ,duygularınızı,fikirlerinizi sizin doğal konuşmanız gibi yansıtamaz ve kurmak istediğiniz iletişim modelini kesinlikle kuramaz.  

Peki dil eğitiminde bu ortam sağlanabilir mi?

Evet bu ortam katılımcının ve eğitmenin doğru bir ortamda buluşması ile sağlanabilir.Her iki tarafında dil eğitimi konusunda özverili olması ve gerçekten istemesi gerekmektedir.Bu diyaloğun bir tarafı ticari amaçlara ve dürüst olamayan yollara kaçarsa katılımcı sadece belli konuları öğrenir ve istediği amaca ulaşamaz.Katılımcı bir başka yolda da aynı sonuç ile karşılaşır ise ve bu ortam bir kaç kez daha devam ederse artık öğrenme umudunu yitirir.

Genel de ülkemizde çoğu iş adamı bu şekilde umudunu yitirmiştir.Ama doğru bir motivasyon ve yaklaşım ile bu umut tekrar canlanır.

Vipokul.org olarak özel ders platformunda iş adamlarımızın İngilizce eğitimleri ile özel olarak ilgileniyor ve onların rekabet ortamında doğru şekilde yer almalarını ve başarılı olmalarını hedefliyoruz.

Temel amacımız büyük bir öz güven ile dili kullanmalarını sağlayarak  prestijlerini dünya çapında sıcak tutmaktır.

www.vipkul.org

e:mail:vipokul@vipokul.org